Elektroniczne Archiwum Dokumentów
Nowoczesne zarządzanie przedsiębiorstwem wymaga informatycznego wsparcia zarządzania niezliczoną grupą dokumentów. Wsparcie w tym zakresie – zarządzania dokumentami, dostarczają systemy elektronicznego archiwum dokumentów (Document Management System), służące do archiwizacji wszelkiego typu dokumentów, zarówno tracydyjnych jak i elektronicznych.

Oferowane rozwiązanie wspomaga odpowiednią klasyfikację i opis (indeksację) dokumentów, które następnie są zapisywane (np. poprzez procedurę skanowania – digitalizacji) w odpowiednio przygotowanych do tego archiwach systemu DMS.

Dzięki temu, uprawniony użytkownik DMS uzyskuje natychmiastowy dostęp do żądanego dokumentu z dowolnej lokalizacji za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Wyszukiwanie dokumentów w systemie odbywa się za pomocą odpowiednich kryteriów wyszukiwania (słów kluczowych). System elektronicznego skanowania i archiwizacji dokumentów DMS kierowany jest do różnych branż i organizacji takich jak banki, firmy ubezpieczeniowe, leasingowe, produkcyjne, FMCG, sieci handlowe, itp.

DMS jest rozwiązaniem informatycznym wspierającym praktyczne każdy obszar funkcjonowania przedsiębiorstwa. Może być wykorzystany na potrzeby skanowania i archiwizacji kompletu dokumentów klienta (wniosek, umowa, oświadczenia, reklamacje, korespondencja, inne), umów z klientami, faktur (faktury przychodzące, PZ, zamówienia) czy dokumentacji produktowej.

Dzięki zastosowaniu systemu DMS mogą zostać odzwierciedlone najważniejsze dokumenty firmy w jednym centralnym, elektronicznym i bezpiecznym repozytorium. Takie rozwiązania wspierają zarządzanie całością informacji, obniżają znacząco koszty przechowywania dokumentów, a ponadto elektroniczne archiwum zapewnia dostęp do nich przez 24h/dobę – 7 dni w tygodniu.DMS został zaprojektowany tak, aby praca z nim była efektywna, intuicyjna i przyjemna. System w całości dostępny jest w wielu wersjach językowych.

Do najważniejszych funkcji DMS należy zaliczyć:
– natychmiastowy dostęp do żądanego dokumentu bądź całego ich kompletu z poziomu przeglądarki internetowej zgodnie z kryteriami wyszukiwania
– zaawansowane metody wyszukiwania dokumentów – wyszukiwanie pełno tekstowe lub na podstawie wartości kodów kreskowych
– elektroniczna archiwizacja dokumentów skanowanych
– weryfikacja, wersjonowanie i kontrola jakości dokumentów
– archiwizacja wszelkich typów dokumentów elektronicznych (DOC, XLS, PDF, XML, itp.)
– autoryzacja użytkowników, szyfrowanie dokumentów i transmisji
– możliwość stosowania profili użytkowników i wyglądów zgodnie z dostępnymi szablonami
– budowanie dowolnych raportów i statystyk
– interfejsy do zewnętrznych systemów informatycznych (ERP, CRM, WMS, BI, itp.)
– niezależność od platformy operacyjnej i sprzętowej


Oprogramowanie

Elektroniczny obieg dokumentów

Elektroniczne archiwum dokumentów

Intranet